MUNICIPALITATEA A RELUAT CAMPANIA DE PLANTARE DE ARBORI SI ARBUSTI

Societatea Întreținerea Peisagistică a Spațiilor Verzi a reluat campania de plantare a arborilor și arbuștilor prin înlocuirea celor uscați sau care se află în pericol de prăbușire și completarea zonelor cu o vegetație mai redusă.
Astfel, până în prezent au fost plantați 127 de copaci în zone precum Șos. Portului, Parcul Tineretului sau Aleea Plantelor.
Printre speciile plantate se numără arbuști ornamentali precum albiția și tuia, dar și tei, ulm, sau arțar.
Până pe data de 1 aprilie când se va încheia campania vor mai fi plantați aproximativ 250 de arbori proveniți din pepiniera proprie în cartierele Policlinică și Tineretului, Parcul Elevului și str. 23 August.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI SPRIJINA IN CONTINUARE COLECTIA BIBLIOTECII GIURGIUVENE